ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer (PES) 6
Pro Evolution Soccer PES 2009
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]
Crysis 3


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler İncelemeler Hunted: The Demon's Forge                                        

İncelemeler
Yazıyı Paylaş

  Hunted: The Demon's Forge  Inxile Entertainment adı oyuncuların büyük bölümüne yabancı gelecektir. The Bard's Tale adlı oyun ile adını duyuran bu firma şimdi de Hunted: The Demon's Forge ile karşımıza çıkıyor. Interplay Entertainment'in (bu firma Fallout'un yaratıcısıdır) kurucusu Brian Fargo'nun da çalıştığı inXile Entertainment, bünyesinde 200 çalışanı bulunan oldukça büyük bir firma. Kaliforniyalı geliştiricinin Bethesda gibi bir dev firma ile anlaşıp bir aksiyon-rpg oyunu hazırladığını açıklaması bizi heyecanlandırmıştı. Aslında Brian Fargo ve Bethesda (her ne kadar sadece yayıncı olsa da) isimleri heyecanlı olmamızın tek nedeniydi. Tabi oyunun ilk videolarındaki ilgi çekici atmosfer de dikkatimizden kaçmamıştı. Peki ya sonuç mu? Aslında Bethesda'nın geliştirdiği kaliteli oyunlara karşın bekleneni veremeyen yapımları yayınlaması ve inXile Entertainment'in de dev kadrosuna rağmen 1. sınıf bir geliştirici olamaması durumu Hunted: The Demon's Forge'ta da devam ediyor.

Hunted: The Demon's Forge, Ortaçağ Avrupası'ndaki peri masallarından etkilenmiş bir oyun. Elf'ler, insan yiyen yaratıklar ve çok daha fazlasını bu oyunda bulmamız mümkün. Zaten oyunun teknolojik olarak da Ortaçağ'dan daha ileriye gitmemesi dikkatinizden kaçmayacaktır. 

Oyunumuzda E'lara adlı bir Elf kadın savaşçı ile Caddoc adlı bir insan savaşçının macerası konu edinilmiş. Caddoc, rüyalarında sürekli Seraphine adlı bir büyücüyü görüyordur. Sonunda bu büyücü ile karşılaşan kahramanımız onun yönlendirmesi ile insanlara saldırıp onları köleleştiren hatta yiyecek olarak kullanan Wargar adlı yaratıkların dünyasına yolculuk etmeye başlar. Tabi bu sırada bu ikili başlarını ne gibi büyük bir belaya soktuklarının farkında değildir; çünkü yaratıkların içtikleri gümüş rengindeki sıvı (adı bilinmiyor) onların gücünü 10 katına kadar çıkarmaktadır. Seraphine'in yönlendirmesi bir yana E'lara ve Caddoc'ın önlerine maddi olarak cazip teklifler gelmesi de onların maceraya devam etmelerini sağlıyor. Yani bir yandan Caddoc'ın kabuslarından kurtulma mücadelesi verirken, diğer yandan da para peşinde koşuyoruz.

E'lara ve Caddoc farklı dövüş yeteneklerine sahipler ve bu farklılıklar aynı zamanda birbirlerini tamamlayıcı unsurlar içeriyor

inXile Entertainment yetkilileri Hunted: Demon's Forge'u geliştirmeye başladıkları andan itibaren co-op bir macera sunma felsefesini benimsemişler. Bunun için de ok kullanma konusunda uzman olan ve bir yandan da kılıç taşıyan E'lara ile kılıç ustası olan ve bir yandan da kurmalı yay kullanan Caddoc karakterleri yaratılmış. Bu karakterlerin ortak noktası ise her ikisinin de büyü kullanma konusunda oldukça iyi olmaları. Oyunda asla birbirlerinden ayrılmayan bu ikilinin sönük karakterler olmadıklarını belirteyim. Her ikisinin özelliklerini göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekiyor. Örneğin E'lara'yı seçip yakın dövüşe girerseniz işiniz gerçekten de çok zor olacaktır. İki karakter arasında denge ve ayrım oldukça iyi sağlanmış. E'lara uzaktan ok ile düşmanları avlarken Caddoc ise yakın dövüşe girerek dikkatleri E'lara'nın üzerinden çekmek zorunda. Yani ister yapay zeka tarafından yönetilen bir karakter seçin, ister oyunu arkadaşınızla oynayın bu tür taktikleri iyi kullanmak zorundasınız.

Oyuna başladığınızda siz de benim gibi “ne kadar berbat bir oyun” diyebilirsiniz. Bunun nedeni ise oyunun gerçekten de çok kötü bir başlangıcının olması ve karakterlerimizin henüz özelliklerini bilmiyor olmamız. Dyfed adlı kasabaya geldikten sonra ise işler bir anda değişiyor. Bu kasabanın atmosferi oldukça iyi olduğu gibi karakterlerimizin özellikleri hakkında da daha ayrıntılı bilgi sahibi oluyoruz. Örneğin oyunu oynadıkça yeni silahlar, büyüler, özel saldırılar (patlayan veya zırh delen oklar, öfke saldırıları gibi) alacaksınız. Bu gibi unsurlar oyunun RPG yönünün kuvvetli olduğu konusunda sizi ikna edecektir. Karakter gelişimini ise topladığımız bazı kristaller ile yapıyoruz. Açıkçası Hunted'ta bu kadar ayrıntılı bir gelişim sisteminin olmasını beklemiyordum. Üstelik silahlar arasında da büyük farklar var. Örneğin oklar hızına ve etkisine göre farklılık gösteriyor. Hızlıca kullanabildiğiniz okların etkisi azken, yavaş kullandıklarınızın ise etkisi çok fazla. Kılıçlarda da benzer bir durum söz konusu. Ayrıca kalkanlar ve diğer zırhlar da yine farkı özellikleri ile emrinizde olacaktır. Silahları öldürdüğümüz düşmanların üzerinden veya çevredeki silahlıklardan alma şansımız var. Silahlar ve büyülerin çeşitliliği konusunda hiç şikayetçi olmayacağınızı düşünüyorum.

  fenomen42
15 Temmuz 2011 Cuma
Okunma sayısı :  [ 7901 ]

İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...