Kalfalık Soruları, Ustalık soruları, Usta Öğreticilik Soruları, Ders Dokümanları, sunular, modüller, üniteler, Lise seviyesi tüm okulların ders sınav sorular, online testler, meslek tanıtım rekhberi vb.

ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer PES 2009
Crysis 3
Pro Evolution Soccer (PES) 6
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler İncelemeler [PC] Need for Speed: World                                           

İncelemeler
Yazıyı Paylaş

  [PC] Need for Speed: World  Önemli Olan Girişi Yapabilmek

Need for Speed Serisini bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. Underground serisi ile kalite bakımından tavan yapan bu seri Carbon'dan sonra düşüşe geçti ve bir daha kendine gelemedi bence. Shift ile 'Gidişim kötü oldu ama geri dönüşüm müthiş olacak!' diyen oyun, bundan sonra 'NFS: World' adında, PC'ye özel bir ücretsiz online versiyon ile piyasaya geri döndü. Bakalım bu dönüş nasıl olmuş...

Şöyle Bir Girelim Oyuna...

Oyuna girdiniz. Arabınızı seçtiniz falan filan... Sonra bir giriyorsunuz 'World'e, içi bomboş turşucuk resmen! Oyunun ekran görüntülerinde grafikler müthiş görünse de World'de hiç öyle değil arkadaşlar. Sonra, oyunda serbestçe gezerken diğer araçlara çarpamıyor oluşunuz, hiç modifiye edilmemiş, sade arabanızla yolun kenarında duruyorken bile polislerin peşinize takılışı gibi 'gıcıklıklar', bu oyunu mahveden özellikler arasında. Tamam, psikopat gibi diğer araçlara çarpamamak, onları rahatsız etmemek mantıklı ama böyle bir şey olmasaydı, şöyle sokakta 'çarpışan araba' oynasaydık, sizce de eğlenceli olmaz mıydı? Hayır, zaten oyunda yarış çeşitliliği açısından zerre bir şey yok, bunu bile yapamamak berbat gözüktü gözüme.

Grafikler

Oyunun grafikleri berbat arkadaşlar. Şehir modellemesi, araç modellemeleri falan... Tamam, bedava oyun olduğu için böyle, daha çok kişiye ulaşması için yapılmış ama bir kademe daha iyi olabilirdi bence. Resmen ilk Underground ya! Logolar da feci 'çakma' olmuş bana kalırsa. Zaten indirirken '759 mb' yazan bir oyundan daha iyi grafik beklenemezdi.

Yapay Zeka

Şehirde dolaşırken ne yaparsanız yapın, polisler peşinize takılıyor. Öylece dursanız ya da kurallara uygun bir şekilde gitseniz bile. NFS serisinin eski oyunlarında belli bir yerde durarsak veya fazla hız yapmazsak polisler peşimize takılmıyordu, ama bu oyun sizi gördüklerinde 'Hadi aksiyon olsun şunları bi' yakalayalım!' diyorlar resmen. Bunu geçtim, kovalama esnasında onları atlatmak çok kolay. Yapay zekalarının Most Wanted'dan farkı yok. Hep yola barikat kuruyorlar, karşıdan jip yolluyorlar ya da her yanınızı sararak sizi durdurmaya çalışıyorlar. Serinin önceki oyunlarını oynadıysanız polisler sizi hiç zorlamayacaklardır. Barikatlara veya karşıdan tam hız size doğru gelen jiplere rastlayınca 'Juggernaut' özelliğini aktif hale getirirseniz ya da yanlarında fırlarsanız, sorun yaşamazsınız. Ayrıca hiçbir zaman 'Şu polise çarpayım' demeyin. Hız kesmeden ilerleyin ve virajları keskin alın. Kolay kurtulursunuz.

Hay Ben Senin Lagına...

Oyunda maçlar hiç çeşitli değil. Varolan maçlarda da lag problemi saçlarınızı yolmanıza neden oluyor (Şu an saçsızım.). Şöyle ki, başka bir oyuncu gelip size hafifçe deyse bile, birden kendinizi haritanın diğer ucunda bulabiliyorsunuz. Şakam yok, adamın biri arkamdan bir girdi, pistin sonuna 'ışınlandım'. Beleşe 1. oldum yani. Oyunda 'Bak bana arkadan vur, beni 1. yap bir dahaki maçta beni geçmene izin vereceğim' şeklinde diyaloglara rastlamak bile mümkün. Ya da 1. gidiyorsunuz diyelim. Tam sona ulaşmışken adamın biri yanınızda beliriveriyor! Komedi. Ayrıca yarış esnasındaki sıralama da genelde düzgün çalışmıyor. 1. giderken kendinizi son sırada görebiliyorsunuz (Zaten bundan 3 saniye sonra en arkaya 'ışınlanabiliyorsunuz'). Sonra, haritalara gelirsek haritalar Carbon, Most Wanted ve Underground 2'deki haritalarla resmen aynı. Hoşuma gitmedi, yaratıcı olup yeni haritalar yapsalarmış, daha iyi olurmuş (Zaten şehir modellemeleri rezalet olduğu için öyle olsa da pek fark etmezdi ya, neyse...).

Paralı Bedava Oyun

Şimdi geldik oyunun en büyük eksisine... Oyunu beğendiniz diyelim (İmkansız!), 10 level'a kadar geldiniz (Kusmadan gelebileni dövüyoruz biz!). Sonra bir bakıyorsunuz, reputation puanı gelmiyor! Şok! Niye peki? Çünkü 10. level'dan 50. level'a kadar olan bölümü açmak için parayla 'Starter Pack' almanız gerekiyor! Bence yapımcılar şöyle düşünüyor: '10 level'a kadar oyuncuları büyüleyelim, sonra oyuna 'Bedava!' diyelim ama 10. level'dan sonra yaşadıkları büyülü anları (!) arttırmak için parayla oyunun devamını almalarını sağlayalım!'. Böyle diyerek insanları para tuzaklarına düşürmeye çalışıyorlar bence.

Sonunda Sona Geldik

Lafı toparlarsak, kötü grafikleri, eskimiş polis yapay zekası, kötü haritaları, lag problemlerinin insanı kel bırakması gibi eksiler iyi bir malzemeyi berbat bir hale getiriyor. Oyunu oynayacaksanız (Sakın!), 10. level'a kadar oynayın. Starter Pack almaya değmez bu oyun. Bu incelemeyi okuyup bana saydırmak isteyen bolca fanboy olacaktır. Olsun, benim görüşlerim, bu oyundan beklentileri yüksek olan birinin görüşleri. Tek çare NFS: Hot Pursuit almak gibi duruyor. Neyse, tüm bu özellikleriyle Need for Speed: World, oyun tarihine başlı başına bir eksi olarak geliyor ve oyuncuları kel bırakıyor!!!

Artılar

+ Araçları gerçek hayattaki araçlara benzetebilmişer

Eksiler

- Rezalet grafikler
- Eski yapay zeka
- Boş bir 'World'
- Yenilikçilikten uzak haritalar
- İnsanın saçlarını 'Saçımı bu oyun yüzünden yoldum ama kökü bende, geri çıkar' dedirtmeyecek kadar fena yoldurtan lag problemleri
- 'Bedava' denmesine rağmen 10. level'dan sonraki içerikleri açabilmek için parayla özel paket alma zorunluluğu

  fenomen42
28 Aralık 2010 Salı
Okunma sayısı :  [ 13426 ]

İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...