ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer (PES) 6
Pro Evolution Soccer PES 2009
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]
Crysis 3


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler İncelemeler internet Explorer 9                                                  

İncelemeler
Yazıyı Paylaş

  internet Explorer 9  Internet Explorer 9 en sevdiğiniz web sitelerini yüzeye çıkarır ve tek tıklatmayla ulaşılabilir hale getirir. Tarayıcıya girdiğinizde, Yeni Sekme sayfası göz atarken bir sonraki hareketinize karar vermeniz için yardımcı olacak anlamlı öneriler ve bilgiler sağlayarak göz atmaya hemen başlamanıza yardımcı olur.

Siteleri daha kolay tanımanıza katkıda bulunmak için Yeni Sekme sayfasında her sitenin simgesi ve birincil rengi kullanılır; aralarından seçim yapacağınız çok fazla site olduğunda bunlar site yardımcı olur. Ayrıca, bir site göstergesi bu sitenin sık ziyaret ettiklerinizden biri olup olmadığını gösterir. En sık ziyaret ettiğiniz site en üstte olmak üzere sık kullandığınız sitelerin listesi gösterilir. Zaman içinde sık kullandığınız sitelerle ilgili zevkinizde değişiklik olması da sorun yaratmaz; bunları kapatarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni Sekme sayfasında kapatılmış sekmeleri yeniden açabilir, son tarayıcı oturumunuzu yeniden açabilir veya InPrivate Gözatma'yı başlatabilirsiniz. InPrivate oturumları Yeni Sekme sayfasındaki sayfa ziyaretlerini izlemez.

İyileştirilmiş performans

İyileştirilmiş performans

Daha hızlı ve yanıt süresi daha kısa web siteleri.

Odak noktası web'de

Odak noktası web'de

Yeni tarayıcı tüm web sitelerinin parlamasını sağlar.

Windows 7 ile daha iyi

Windows 7 ile daha iyi

Size daha iyi bir web deneyimi sağlamak için yardımcısıWindows

Tek Kutu

Tek Kutu
Aynı konumdan ister bir web adresine gidin isterseniz arama başlatın.

Sabitlenmiş Siteler

Sabitlenmiş Siteler

Sık kullandığınız sitelere tek tıklatmayla ulaşın.

Geliştirilmiş sekmeler

Geliştirilmiş sekmeler

Web gezintisi ve çok görevli çalışma kolaylaştırıldı.

Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik

Internet Explorer 9'un yeni grafik özellikleri ve iyileştirilen performansı derinlikli ve zengin deneyimler için zemin hazırlar. Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik, web sitelerinizin bilgisayarınızda yüklü programlara benzer bir performans göstereceği anlamına gelir. Yüksek tanımlı görüntüler akıcı, grafikler net ve kısa yanıt süreli, renkler gerçek ve web siteleri hiç olmadığı kadar etkileşimli olur. Yeni Chakra JavaScript altyapısı gibi alt sistem geliştirmeleriyle, web siteleri ve uygulamalar daha hızlı yüklenir ve yanıt süreleri daha kısa olur. Internet Explorer 9'u Windows 7'nin sunduğu güçlü grafik özellikleriyle birleştirin ve Windows'da bugüne kadar karşılaştığınız en iyi web deneyimini yaşayın.

Daha hızlı yüklenir, daha hızlı başlar

Internet Explorer 9'un kısa ve düzenli yüklemesi önceki sürümlerden daha hızlı tamamlanır. Sizden daha az karar vermeniz istenir, sayfaların yüklenmesi daha kısa sürer ve güncelleştirmeleri ayrıca yüklemeniz gerekmez. Bir kez yüklenince, göz atmaya başlamak için hazırsınız demektir.

Bildirim Çubuğu

Internet Explorer 9'daki bildirimler daha akıcı ve daha hızlı göz atma sağlar. Beklenmedik anlarda karşınıza çıkan ve yolunuzu kesen açılan iletişim kutuları yerine, tüm bildirim iletileri tarayıcı çerçevesinin en altındaki Bildirim Çubuğu'nda bir araya getirilir. Bildirimler, devam etmeden önce sizi işlem yapmaya zorlayarak göz atma etkinliğinizi kesintiye uğratmaz. İsterseniz onları yoksayabilir ve istediğiniz zaman üzerlerinde işlem yapabilirsiniz. Üstelik, Bildirim Çubuğu'nda görüntülenen iletilerin, hata bildirimlerinin ve uyarıların daha bilgilendirici, anlaşılması daha kolay ve en önemlisi işlem yapması daha kolay bir hale geldiğini göreceksiniz.

Tek Kutu

Hem bir web sitesine gitmek hem de arama başlatmak istediğinizde, Internet Explorer 9'da tek bir konumu kullanırsınız: Tek Kutu.

Sörf yapma ve arama yapma—hepsi aynı yerde

Tek Kutu'yla, web'de sörf veya arama yapmak çocuk oyuncağıdır. Web adresini yazmaya başlayın; Otomatik Tamamlama web sitelerinize hızla ulaşmanıza yardımcı olmak için ne aradığınızı tahmin eder. Arama işlevselliği Tek Kutu ile tümleştirildiğinden web adresinin tamamını anımsamak zorunda da değilsiniz; “haber” veya “müzik” gibi bildik terimleri yazdığınızda sevdiğiniz sitelere anında ulaşabilirsiniz.

Web'de bir şey bulmaya mı çalışıyorsunuz? Tek Kutu'dan arama yapmak, aradıklarınızı bulmak için size hızlı bir yol sağlar. Kullandığınız arama sağlayıcılarına bağlı olarak, sözcükleri yazdığınızda açılan listede arama önerileri, arama sonuçları (görsel arama sonuçlarıyla birlikte) ve başlık eşleşmeleri veya diğer ilgili öneriler gösterilir. Daha fazla sözcük yazmak zorunda kalmadan aramayı çalıştırmak için önerilerden birini tıklatın. Ayrıca, doğrudan açılır listenin en altında arama sağlayıcıları ekleyebilir veya kullanmak istediğiniz sağlayıcıyı değiştirebilirsiniz.

Gizliliğiniz

Tek Kutu'ya girdiğiniz bilgilerin gizliliği, Internet Explorer'ın vaatlerinin önemli bir parçasıdır. Arama sağlayıcılarıyla bilgi paylaşılıp paylaşılmayacağı ve hangi bilgilerin paylaşılacağı sizin denetiminizdedir. Adres çubuğu açılan listesinden, arama önerilerini açabilir veya kapatabilirsiniz. Arama önerilerini açmayı seçerseniz, yazdığınız metin yazmayı bitirip Enter tuşuna basmanızdan sonra değil, siz yazarken arama sağlayıcısına gönderilir.

Sabitlenmiş Site Özelliği

Sabitlenmiş Siteler özelliğiyle, sık kullandığınız sitelere önce Internet Explorer'ı açmak zorunda kalmadan doğrudan Windows görev çubuğundan ulaşabilirsiniz.

Siteyi sabitlemek birkaç saniye sürer: Tek Kutu'da web adresinin solundaki sabitleme simgesini veya Yeni Sekme sayfasındaki web sitesinin simgesini tıklatın ve bunu görev çubuğuna sürükleyin. İşte oldu. Site bir kez sabitlenince, Internet Explorer'dan ayrı olarak kendi küçük resmiyle gösterilir. Artık tek bir tıklatmayla sık kullandığınız web sitesine ulaşırsınız.

Siteyi sabitlediğinizde, deneyimin merkezinde tarayıcı değil site bulunur. Sabitlenmiş bir site görev çubuğundan başlatıldığında, tarayıcı çerçevesi ve gezinti denetimleri sitenin simgesi ve birincil rengiyle tümleştirilir; bu şekilde görüntülediğiniz siteye uyarlanmış bir deneyim sağlanır.

Geliştirilmiş Sekmeler

Ayrılmış sekmeler birden çok siteyle hızlı ve sezgisel bir yöntemle etkileşim sağlar. Aynı Windows 7'de görev çubuğu simgelerini yeniden yerleştirebildiğiniz gibi Internet Explorer 9'un içinde de sekmeleri yeniden yerleştirebilirsiniz veya herhangi bir sekmeyi masaüstünüze sürükleyerek bunun yeni bir tarayıcı penceresinde açılmasını sağlayabilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız görev için aynı anda birden çok web sayfasını görüntülemeniz gerekiyorsa, Ayrılmış sekmeleri Yaslama özelliğiyle birlikte kullanın. Bu, ekranınızda birden çok web sayfasını yan yana görüntülemek için çok iyi bir yöntemdir.

Sık kullanıldığınız sitelere kolay erişim sağlayın. Bir sekmeyi Sık Kullanılanlar çubuğuna sürükleyin. Daha da iyisi, sekmeyi görev çubuğunda Internet Explorer 9 simgesine sürükleyin, böylece siteniz Atlama Listesi'nde sabitlenmiş bir siteye dönüşür. Hatta hepsinden iyisi, sekmeyi sürükleyin ve doğrudan görev çubuğuna sabitleyin.

Renk Kodlamalı Sekmeler

Aynı anda çok sayıda sekmenin açık olması, özellikle geri dönüp açmış olduğunuz web sitelerini bulmaya çalıştığınızda bunaltıcı ve zaman alıcı olabilir. Internet Explorer 9'la, birbiriyle ilişkili sekmeler renklerle kodlanır ve birden çok web sayfasına göz atarken düzenli çalışmanız kolaylaştırılır.

Hangi sekmelerin ilişkili olduğunu bir bakışta görebilirsiniz. Başka bir sekmenin içinden yeni sekme açtığınızda, yenisi ilk sekmenin yanına yerleştirilir renk kodlamasıyla eşleştirilir. Grubun parçası olan bir sekme kapatıldığında da, ilişkisiz bir sayfayla karşılaşmamanız için söz konusu gruptan başka bir sekme görüntülenir.

Bir sekmeyi veya sekme grubunun tamamını kapatmak ya da gruptan bir sekmeyi kaldırmak isterseniz, sekmeyi veya sekme grubunu sağ tıklatın ve yapmak istediğiniz işlemi seçin. Ayrıca, burada sekmelerini birini veya tümünü yenileyebilir, yinelenen sekme yapabilir, yeni sekme açabilir, son kapatılan sekmeyi yeniden açabilir veya yakın zamanda kapatılmış tüm sekmelerin listesini görüntüleyebilir ve birini ya da tümünü yeniden açabilirsiniz.

Web Odaklı Gözatma

Yeni tarayıcı çerçevesi tüm web sitelerinin parlamasını sağlar.

En sık kullandığınız öğeler temelinde tasarlandığından, Internet Explorer 9'da gezinti denetimleri basitleştirilmiştir. Geri düğmesi daha büyüktür, adres çubuğuyla arama kutusu yeni adres çubuğunda bir araya getirilmiştir ve Internet Explorer'ın önceki sürümlerinden çeşitli menüler tek bir menüde birleştirilmiştir. Sonuç? Yalnızca bugün Internet'te göz atma deneyiminiz açısından önem taşıyan öğeleri görürsünüz.

Basitleştirildiği gibi iyileştirilmiş de olan kullanıcı arabirimi siteleri öne çıkarır. Tarayıcı çerçevesi düzenlidir ve diğer tarayıcılara göre web siteleri için daha fazla alan ayrılmıştır. Web sitelerinin özellikleri tarayıcının her yanına yansıtıldığından, ziyaret ettiğiniz her siteye daha derinlemesine girmeniz sağlanır.

Windows 7 Tümleştirmesi

İster farklı web sitelerindeki restoranların menülerini karşılaştırın, ister e-postayla uğraşırken bir video izleyin, isterseniz bir yolculuğun güzergahını okurken haritaya bakıyor olun, bir görevi yerine getirmek için çoğunlukla birden çok web sayfasına veya pencereye bakmanız gerekir.

Yaslama, ekranınızda aynı anda iki siteyi veya sayfayı görüntülemenin hızlı ve eğlenceli bir yoludur. Sitelerin yan yana gösterilmesi için her birini ekranınızın karşıt kenarlarına sürüklemeniz yeterlidir. Pencereyi yerine yaslarken sitelerin içeriği sürekli olarak işlendiğinden ve video kareleri olduğu gibi kaldığından, akıcı bir deneyim sağlanır. Ayrıca, sekmeleri mi yoksa pencereleri mi kullanacağınızı düşünerek zaman harcamanız gerekmeden bir kerede daha fazla içerik görüntüleyebilirsiniz.

Internet Explorer'ı açmak zorunda kalmadan sık kullandığınız web sitelerine ulaşmanın hızlı ve kolay bir yolu olan Atlama Listeleri, sizi doğrudan her gün kullandığınız web sitelerine götürür.

Internet Explorer 9 Atlama Listesi'ni açmak için, görev çubuğunda Internet Explorer simgesini sağ tıklatın. Hem sabitlenmiş web sitelerinizi hem de sık ziyaret ettiğiniz siteleri göreceksiniz. Burada InPrivate Gözatma'yı başlatmak, yeni sekme açmak ve pencereyi kapatmak için de hızlı erişim olanağı sağlanır. Görev çubuğuna sabitlediğiniz her web sitesinin de bir Atlama Listesi vardır. Her birinde nelerin görüntülendiği web sitesine bağlı olarak değişir, ancak hepsinde InPrivate Gözatma, site açma, sitenin sabitlemesini kaldırma ve pencere kapatma seçenekleri bulunur.

Küçük resim önizleme denetimleri

Görev çubuğuna sabitlenmiş olan bazı web sitelerinin görev çubuğundan erişilebilen denetimleri vardır. Görev çubuğuna sabitlenmiş bir web sitesi simgesinin üzerine gelin; küçük resim önizlemesinin altında söz konusu web sitesinin küçük resim önizleme denetimlerini göreceksiniz.

İnternet Explorer 9 Beta Türkçe Sürüm İndirme Linkleri

İnternet Explorer 9 windows vista ve windows 7 için tasarlandı. internet explorer 9 Türkçe sürümlerinden size uygun olanı indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

     Kaynak: http://windows.microsoft.com/tr-TR/internet-explorer/products/ie-9/features/


  tryama
10 Kasım 2010 Çarşamba
Okunma sayısı :  [ 39131 ]

Etiketler
IE 9 TR , İE9 Türkçe , internet Explorer 9 Beta Türkçe , internet Explorer 9 TR Yama , iWindows Vista için nternet Explorer 9 , Windows 7 için internet Explorer 9 ,


İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...