Kalfalık Soruları, Ustalık soruları, Usta Öğreticilik Soruları, Ders Dokümanları, sunular, modüller, üniteler, Lise seviyesi tüm okulların ders sınav sorular, online testler, meslek tanıtım rekhberi vb.

WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7
IM-Magic Partition Resizer 3

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Crysis 3
Pro Evolution Soccer PES 2009
Pro Evolution Soccer (PES) 6
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler Orjinalden Türkçe Avast 4 Professional Edition Türkçe                            

Orjinalden Türkçe
Yazıyı Paylaş

 Avast 4 Professional Edition Türkçe Avast! 4 Professional Edition anti-spyware, casus yazılım, anti-rootkit ve kendi kendini savunma yeteneğine sahiptir. Program, değerli verilerinizi, belgelerinizi ve programlarınızı korumayı amaçlar. Güncellemelerini otomatik olarak gerçekleştirir ve birçok öz niteliğe sahiptir.

Avast 4, virüs ve diğer zararlı yazılımları tespit etmede ve yok etmede olağan üstü başarılıdır. internet üzerinden yayılan virüs, trojan, spyware ve tehlikeli scriptleri kolaylıkla bertaraf eder. Avast 4 Professional Edition sisteminizi yormaz ve sistem kaynaklarını oldukça az tüketir.

Avast! 4 Professional Edition Programının Başlıca Özellikleri

Çok amaçlı koruma
Aavast! 4 Professional Edition en son casus yazılım tehlikesine karşı West Coast Labs Checkmark tarafından onaylı ANTI-SPYWARE korumasına sahiptir. Arama motorunda GMER teknolojisi üzerine kuruludur ve ANTI-ROOTKIT DETECTION vardır. Bunun için ayrıca ek bir ürün almanıza gerek yoktur.

Kullanımı kolay ve otomatiktir
Yükleyin ve gerisini ürüne bırakın. Otomatik güncellemeleri sayesinde, siz rahatlıkla sörf yaparken dahil, sisteminizde gerçek zamanlı koruma sağlar. Kullanımını mümkün olduğunca en basite indirgedik. Eminiz ki kullanırken bunu siz de onaylayacaksınız.

Güvenilirliği denendi ve onaylandı
Ne mutlu ki 50 milyonun üzerinde kullanıcıya sahibiz ve şunu söyleyebiliriz ki Windows güvenliği için bu ürün en çok denenmiş ve güvenilmiş ürünlerden birisidir. Diğer anti-malware ürünlerine göre, çok daha fazla Winodws versiyonlarını (Windows 95'ten Vista 64 Bit2a kadar) destekliyoruz. Hangi sisteme sahip olursanız olun farketmez, ev ya da şirket ağı, avast! mutlaka destekleyecektir.

Önceden Tanımlanmış Anti-Spyware
Spyware/casus yazılım; bilgisayara yüklenmiş, kullanıcının haberi olmaksızın önemli bilgileri ele geçirme amacında olan casus yazılımdır. Bu bilgiler banka bilgileri, kimlik bilgileri. şifreler v.s gibi önemli bilgilerdir. Genellikle organize suç örgütleri tarafından geliştirilen bir casus yazılımıdır.

West Coast Lab's Checkmark işlemi tarafından sertifikalı avast! korumanızı tam anlamıyla gerçekleştirebilmek için ful yerleşik anti-spyware uyumuna sahiptir.

Önceden Tanımlanmış Anti-rootkit
Rootkitler bilgisayarınıza kullanıcının haberi olmaksızın kurulan, kendilerini ve aktivitelerini gizleyen programlardır. Rootkitler hem ev bilgisayrlarında hem de şirket ağlarında bulunması ve kaldırılması oldukça güç olan belirli güvenlikAvast Antivirus riski olarak da tanımlanabilir. Rootkitler genellikle bir virüs tarafından ya da diğer kötücül yazılım tarafından yüklenir. Bu nedenle kullanıcılara önemle devamlı güncellenen antivirüs/spyware yazılım versiyonlarından birini kullanmalarını öneriyoruz ki avast! hali hazırda bu versiyonlardan birisidir.

Sınıfının lideri GMER teknolojisi üzerine kurulu avast! sisteminizi rootkit tehlikelerinden korur; herhangi bir CD önyükleme diskine/ boots disks gerek yoktur.Rootkit bulunduğu taktirde, program öncelikle rootkiti etkisiz hale getirir. Güvenli bir şekilde bilgisayara zarar vermeden rootkiti kaldırabildiği taktirde rootkit artık bilgisayarınızda yoktur. avast! antivirüs bilgisayarınızı rootkitlerden sonsuz korumak için devamlı güncellenen virüs veri veri tabanına sahiptir.

Kendi Kendini Koruyabilme Özelliği
Bazı virüsler bilgisayarınızda bulunan antivirüs programını kapatıp etkisiz hale getirebilir. Korumanızı son tehlikelere karşı dahi - çünkü bunlar antivirüs yazılımınızı etkisiz hale getirebilir- devam ettirebilmeniz için avast! sınıfında en güçlü kendi kendini koruyabilme özelliğine sahiptir. Böylece ne ile karşılaşırsanız karşılaşın avast!'ın değerli program ve verilerinizi koruduğundan emin olabilirsiniz. Bir çok ödül kazanan ve kazanmaya devam edecek olan avast!ın antivirüs teknolojisi üzerine kurulan bu ürün, değerli data ve programlarınızın sınırsız korunduğundan emin olmak için extra bir güvenlik katmanı sağlar.

Antivirus kernel/çekirdek
avast! antivirüs kernel/çekirdek özniteliklerinin en son versiyonu yüksek performansla birlikte olağanüstü saptama yeteneğine sahiptir. Rahatlıkla ürünlerimizden tehlikede olan virüsleri (virüsler kullanıcılar arasında yayılmaktadır) %100 saptamasını ve Truva atlarını mükemmel şekilde tespit etmesini bekleyebilirsiniz.

Kernel/çekirdek ICSA Labs sertifikalıdır. Genellikle Virus Bulletin dergisinin testlerinde yer alır, VB100 ödülüne sahiptir.

Avast! ayrıca harika unpack/açma desteği verir. Takip eden arşivlerin içinde mükemmel tarama gerşekleştirme özniteliğine sahiptir: ARJ, ZIP, MIME (+ tüm ilişkili formatlarda), MAPI (Outlook pst dosyaları), DBX (Outlook Express arşivleri), RAR, TAR, GZIP, CAB, BZIP2, ZOO, ACE, ARC, LHA/LHX, TNEF (winmail.dat), CPIO, CHM, RPM, ISO, 7ZIP ve SIS. Ayrıca bir çok yürütülür pakatleyiciyide destekler (ör; PKLite, Diet, UPX, ASPack, PeShield, FSG, MEW v.s.).

Tüm bunlarla beraber NTFS volumlerinde Alternate veri akımlarındaki saklı virüsleri de tarar.

Avast Antivirus Professional Edition Türkçe

Basit Kullanıcı Arayüzü
Basit Kullanıcı Arayüzü isteğe bağlı tarama yapmak için kullanılmaktadır. Bu arayüzü kullanarak birçok opsiyonu değiştirebilirsiniz. Temel koruma ayarlarını burada modife edebilirsiniz.

Basit Kullanıcı Arayüzü avast! 4 Home Edition için ana uygulamadır. Ek avast! modüllerini buradan başlatabilirsiniz, Örneğin; Virus Karantinası, Güncelleme ya da Günlük.

Basit Kullanıcı Ara yüzünün gürünümü oldukça esnektir. Size en uygun olan skin/arayüz ile değiştirebilirsiniz. Ana pakette üç arayüz vardır.

Gelişmiş Kullanıcı Arayüzü (yalnızca Professional Edition için)
Basit Kullanıcı Arayüzüne ek olarak, Professional Edition Gelişmiş kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bu size daha kapsamlı tarama yapabilmeniz ve kontrol edebilmeniz için bütün özelliklere ve olasılıklara ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Basit Kullanıcı Arayüzünden farklı olarak, tarama "görevler" tarafından gerçekleştirilir. Önce parametrelerle beraber görev alanını belirleyin ve çalıştırın. (sık sık yapabilirsiniz). Her bir görev daha sonra üzerinde çalışabileceğiniz yeni bir sonuç listesi oluşturacaktır.

Görevlerle çok yakın ilşkili bir diğer anahtar özellik ise Çizelgeleyici özelliğidir. Bu özellik size yürütülen görevleri bir kez ya da periyodik olarak çizelgeleyebilmenize olanak sağlar.

Ek olarak, tüm tarama opsiyonlarını ayarlamanız mümkündür. Basit kullanıcı arayüzünde bu özellik bulunmamaktadır.

Avast antivirus Pro Türkçe

Yerleşik Koruma
Yerleşik koruma ( bilgisayarda gerçek zamanlı koruma sağlar), bugün, antivirüs programlarında aranılan en önemli özelliklerden biridir. avast! virüs bilgisayara herhangi bir zarar vermeden önce virüsü saptama özelliğine sahip çok güçlü olan yerleşik modülünü ön plana çıkarmaktadır.

avast! Professional Edition bilgisayar dosya sisteminde yerleşik korumaya ve email/haber için yerleşik modüle sahiptir.

Dosya sistemi koruması, hiçbir virüsün açılmayacağını garanti eder. Bu size bir çok ayarlama seçeneği sunar. Bu seçeneklerden biri dosyaların kopyalanma esnasında taranmasını mümkün kılabilmenizdir. Ya da sistemde yalnızca belirli uzantıya sahip olan dosyaların taranması şeklinde ayarlama yapabilirsiniz (.com yada .exe gibi uzantılar).

E-mail/Haber koruması birbirinden bağımsız iki ayrı modülden oluşur; ilk olarak , SMTP/POP3/IMAP4/NNTP protokol level üzerinde çalışan kendine özgü tarayıcıdır ki bu tarayıcı bu protokollerden herhangi birini kullanan email istemcisini korur. İkinci olarak, yalnızca MS Outlook için özel olarak tamamen transparan tarama ile beraber Plug-in modülüdür ve özel bir ayarlama gerektirmez.

Bir diğer özniteliği ise email tarayıcılarının buluşsal analizidir. Bu nitelik normalde taranamayan, yeni, bilinmeyen virüs ve solucanlara karşı bilgisayarınızı korur. Bu buluşsal modül her bir emailde araştırma yaparak ve virüs işareti veren şüpheli varlıkları izleyerek çalışır. Öncelikle istemci programa hangi işaretlerin olduğunu ve ne kadar olduğunu belirterek bir kural oluşturur. Bundan sonra program bu kurala göre emailleri tarar ve bulduğu işaretlerin sayısı bu kuralla aynı yada daha fazla ise kullanıcıyı uyarır.

Komut Dosyalarını bloke eder/ Script Blocker
Professional Edition'daki yerleşik korumada -Home Edition'da bulunmayan- ek bir modüldür bu. Modül işletim sistemindeki bütün yürütülen komut dosyalarını gözler,(WSH scripts - Windows Scripting Host), ve bütün bu yürütülen komut dosyalarını, web tarayıcınızda web sayfasının bir parçası gibi tarar.(Internet Explorer, Netscape Navigator ve Mozilla).

P2P ve IM Kalkanı
Avast ayrıca IM ve (Instant Messaging, "chat"/ anında mesajlaşma)ve P2P (peer-to-peer/ uç birimden uç birime) programları için koruma modülüne sahiptir. Desteklenen IM ve P2P programları listesi geniş kapsamlıdır. Şu anda 30'dan fazla program için destek vemektedir.

Günümüzde anında mesajlaşma/chat programları tam olarak virüs açısından teklike yaratmasa da, dosya paylaşma da kullanılabildiği için, dosyalar taranmadığı takdirde, virüslere davetiye çıkarabilmektedir.

P2P koruma modülü için daha fazla açıklama yapmaya gerek duymuyoruz çünkü bugünün P2P ağları ( Kazaa gibi) potansiyel olarak binlerce virüslü dosya içerebilmektedir ve efektif bir koruma zorunludur.

Web Kalkanı
Web Kalkanı avast!'ın eşsiz özelliklerinden biridir. Monitorde çalışır ve tüm Web sitelerden gelen HTTP trafiğini filitre eder. Tüm dünya çapında virüslerin sayısı (ve diğer kötücül yazılımların, casus yazılım/spyware ve dialer dahil) ve yayılma hızlarının artması ile beraber koruyucu önlem gereksinimi de artmıştır. Web Kalkanı şeffaf HTTP vekili gibi ve tüm web tarayıcısı ile ( Microsoft İnternet Explorer, Firefox, Mozilla ve Opera) uyumlu bir biçimde hareket eder.Avast

Diğer çözümlerden farklı olarak, Web Kalkanının, tarama hızının üzerindeki etkisi yok denecek kadar azdır. Çünkü "Intelligent Stream Scan" adındaki eşsiz öznitelik Web Kalkanı modülünün çalışan objeleri önbelleğe almaya gerek duymaksızın tarama yapmasına izin verir. Akım taraması/stream scanning yalnızca işletim hafızasında ve içeriği diske boşaltmaya gerek kalmaksızın gerçekleştirilir.

Otomatik Güncellemeler
Otomatik güncelleme antivirüs ürünlerinde bir diğer önemli noktadır.Virüs veri tabanı ve programın kendisi otomatik olarak güncellenebilir.Güncellemeler yeni bilgileri eklemek yada kayıp bilgileri yenilemek amacını taşır : böylece veri transferinin ağırlığı en aza indirgenmiş olur. Tipik virüs veri tabanı güncellemesi 10-50 KB bazında yer kaplar. Program güncellemesi ise tipik olarak 200-400 KB'a kadar yer kaplayabilmektedir.

İnternet bağlantınız sürekli ise (örneğin geniş bağlantı gibi), güncellemeler tamamen otomatik olarak performans gösterecektir.Internete sürekli bağlanmıyorsanız, avast! bağlandığınız zamanları takip edecek ve bağlantıda olduğunuz durumlarda mutlaka güncellemeleri gerçekleştirecektir.
PUSH güncellemeleri/ Zorla güncellemeler(Yalnızca Professional Edition'da)
Bu ürüne ait bir diğer önemli özellik PUSH güncellemeleridir. Bu büyük bir değişimdir. Bir çok program zaman zaman yeni versiyon için güncellenmeye ihtiyaç duyar. Sunucumuz tarafından başlatılan PUSH güncellemeleri, gerektiğinde güncellemeleri otomatik ve hızlı bir biçimde gerçekleştirir. Sistem SMTP protokolü üzerine kuruludur. Güncelleme avast! yerleşik email sağlayıcısı tarafından kontrol edilmektedir.

Virus Karantinası
Virüs karantinasını disk sürücünüzdeki bir klasör gibi düşünülebilirsiniz. Virüs karantinasındaki dosyalarla bazı güvenlik kısıtlamalarına rağmen çalışabilirsiniz.

Virüs karantinasının en önemli özelliği işletim sisteminin geri kalan kısmından tamamıyla izole oluşudur. Hiç bir dış etken, virüs gibi, dosyanın içine giremez ve yürütülemez. Virüsleri burada toplamanın hiç bir tehlikesi yoktur.

Sistem uyumu
Avast! antivirus tüm özellikleriyle beraber sisteminize mükemel bir şekilde entegre olur. Tarama herhangi bir dosyaya ya da klasöre farenizin yalnızca sağ butonuna tıklayarak ve menüden ilgili seçeneği seçerek Windows Explorer'dan direk olarak başlatılabilir.

Özel ekran koruyucusu virüs taraması gerçekleştirilirken çalışabilmektedir. Yani avast! antivirus favori ekran koruyucunuzla birlikte çalışabilmektedir. Bu nedenle kişisel ayarlarınızı programı kullanabilmek için değiştirmenize gerek yoktur.

Bu sürüme ait bir diğer özellik boot-time tarama yani önceden tarama yapmasıdır. (Windows NT/2000/XP/Vista 32bit için). Bu çok önemli özellik kullanıcıya virüs aktif hale gelmeden önce taranıp bulunmasını sağlar.

Command-line scanner (Yalnızca Professional Edition'da)
Deneyimli kullanıcılar için Professional Edition sürümünün bir diğer özeliği command-line scanner'dır. Tarama bir çok bağımsız değişkenler ve anahtarlar tarafından kontrol edilebilir. STDIN/STDOUT modu ayrıca mevcuttur.

Modül BATCH programlarında kullanılmak amacını taşır. Çıktısı(output) aynen Geliştirilmiş Kullanıcı Aryüzünün görevlerindeki çıktı gibidir (rapor dosyalarıyla beraber).

Uyumlu avast! Virüs Temizleyicisi
4,1 versiyonundan beri avast! Virüs temizleyicisine sahiptir. Bu araç, en yaygın virüsleri, virüslü bilgisayarınızdan kaldırmanıza olanak sağlar. Avast! bilgisayarınızı taramakla kalmaz en bilinen virüslerden, malware/kötücül yazılımlardan temizler.

Bir çok virüs/solucan geliştirilmeye davam eden Virüs Temizleyicisi tarafından desteklenmektedir. En güncel bilgiler için lütfen Cleaner's own page sayfasını ziyaret ediniz. (Virüs Temizleyicisi'ni acil durumlar için -avast!'ın yüklü olmasına gerek kalmaksızın- ayrıca tek başına bir ürün olarak sunuyoruz).

64-bit Windows için destek
Avast! Home/Professional şimdi tüm 64-bit Windows platformlarını desteklemektedir. ALWIL Software bu platformun ileride daha da gelişeceğini ve populer olacağını beklemektedir. Windows XP 64-Bit Edition 32 GB RAM ve 16 TB sanal hafızayı destekleyecek ve böylece uygulamaların geniş veri setlerinde (elektronik çizelgeler gibi) daha hızlı yürütülebilmesi mümkün hale gelecektir. Uygulamalarla sanal hafızaya 64 Bit'ın uzantılarının hızlı erişim sağlamasıyla beraber daha fazla veri yüklenebilir. Bu da, sanal hafızaya yükleme yaparken, araştırırken, okurken, zamanı indirgeyerek veri işlerken uygulamaları daha hızlı ve etkili hale getirir.

Klasik (32-bit) antivirüs uygulamaları 64-bit Windows platformlarında tam olarak çalışamamaktadır. Çünkü genellikle 32-bit -çekirdek mod sürücülerini kullanmaktadırlar. Yeni avast! tıpkı 32-bit windows ortamlarında olduğu gibi 64-bit sürücülerini kullanarak aynı seviyede koruma sağlar.Kurulum paketi 32-bit ve 64-bit versiyonları ile aynıdır - Kurulum programı otomatik olarak işletim sistemini tarar ve gerekli olan tüm dosyaları yükler. Daha fazla bilgi için avast! Antivirus and Windows x64 Edition sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir çok dilde destek
Özellikle son iki yılda avast Birçok dile çevirilmiştir. Şu anda desteklenen diller arasında İngilizce, Arapça, Bulgarca, Çince( Basit ve geleneksel), Çekce, Hollandaca, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korean, Malay, Norveç, Polonyaca, Romanca, Rusça, Fransızca, Sırpça, Slovak, İspanyol, Swedish ve Türkçe yer almaktadır.

Ağ kalkanı
Yeni yerleşik koruma modülü olan Ağ Kalkanı avast! 4.5'e eklenmiştir. Bu modül Internet solucanlarına/saldırılarına karşı koruma görevini üstlenir. Bütün network/ağ trafiğini analiz eder ve kötücül içerikleri tarar. Bu, yalın güvenlik duvarı/firewall gibi görülebilir. (ya da , kesin olarak, IDS olarak gürülebilir(Intrusion Detection System)).

Ağ kalkanı yalnızca NT tabanlı sistemlerde çalışır. (Windows NT/2000/XP/Vista).

Avast 4 Professional Edition Ana Özellikleri

 • ANTİVİRÜS KERNEL(ÇEKİRDEK)
  • %100'e yakın tarama
  • Yüksek Performans
  • Makul ölçüde hafıza gereksinimi
  • ICSA sertifikalı
 • KULLANICI ARAYÜZÜ
  • Program başladığında hafıza testi
  • Sezgisel Basit Kullanıcı Arayüzü
  • Geliştirirlmiş Kullanıcı Arayüzü (MS Outlook sitilinde)
  • Tüm diskleri ya da sadece seçili kalsörleri test edebilme
  • Antivirüs testlerini tanımlama ve yürütme
  • Tarama sonuçları ile çalışabilme - virüslü dosyalarda hareket
  • Tarama sonuçlarını depolama (tarihçe)
  • Virüs Ansiklopedisi
  • Günlük Göstericisi
  • Bir çok görünüm- skin desteği
  • Running from Explorer context menu
  • Antivirüs screen-saver/ekran koruyucusu
  • Boot-time scan/ önceden tarayabilme
  • Command-line scanner
 • GÜNCELLEMELER
  • Güncellemeler internet trafiğine yol açmaz. Adım adım yüklenir
  • Güncelleemler tamamiyle otomatik olarak ayarlanabilir
  • Standart güncellemeler her 2 haftada bir sağlanır.
  • PUSH güncellemeleri yenilikler basılır basılmaz gerçekleştirilir
 • YERLEŞİK KORUMA
  • Satandart Kalkan, dosya sistemlerini korur
  • Generic SMTP/POP3/IMAP4 tarayıcısı
  • Specifik MS Outlook plugin
  • E-mail modüllerinde buluşsal analiz
  • Script Blocker/Komut Dosyası Bloke Edicisi
 • TAMİR
  • Sınırlı düzeyde direkt olarak tamir etme yeteneğine sahiptir (bu
  • enellikle makro virüslerde söz konusudur)
  • Otomatik olarak oluşturulan Virus Recovery Database (VRDB)
  • ullanan dosyaların tamiri
 • DİĞER ÖZELLİKLER
  • Görev Çizelgeleyicisi
  • Haber iletim sistemi: iNews
  • Tipik tarama için 4 varsayılan önceden ayarlanmış görev
  • Test detaylarını ayarlama imkanı
  • Rapor dosyaları
 • PLATFORMLAR
  • Windows 95
  • Windows 98
  • Windows Me
  • Windows NT 4 (Sunucusuz)
  • Windows 2000 (Sunucusuz)
  • Windows XP (Sunucusuz)
  • Windows Vista

Avast 4 Professional Edition Türkçe indirme Linkleri

          Avast 4 Professional Edition Türkçe sürümünü aşağıdaki linki kullanarak indirebilirsiniz. indireceğiniz Avast 4 Professional Edition 4.8 sürümü 2 aylık deneme sürümüdür. Programı 2 ay sonunda tam sürüm olarak kullanabilmek için 35.95 € yani yaklaşık 80 TL karşılığı satın almalısınız.

Avast! Antivirus Professional Edition 4.8 Türkçe

 

Avast! anti virus Professional Edition 4.8 TR


  tryama
25 Ekim 2009 Pazar
Okunma sayısı :  [ 6201 ]

Etiketler
Avast 4.8 PRO Türkçe , Avast Anti Virüs Türkçe , Avast Antivirus 4.8 Türkçe , Avast! 4 Professional Edition ,


İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...