Kalfalık Soruları, Ustalık soruları, Usta Öğreticilik Soruları, Ders Dokümanları, sunular, modüller, üniteler, Lise seviyesi tüm okulların ders sınav sorular, online testler, meslek tanıtım rekhberi vb.

ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Crysis 3
Pro Evolution Soccer (PES) 6
Pro Evolution Soccer PES 2009
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler İncelemeler Pro Evolution Soccer PES 2010                                        

İncelemeler
Yazıyı Paylaş

 Pro Evolution Soccer PES 2010 Günümüz dijital oyun sektöründe baş döndürücü gelişmeler yaşanıyor. Her gün oyun dünyasına yeni bir oyun merhaba derken, neredeyse tüm sinema filmleri için bir oyun yazılıyor ve piyasaya sürülüyor. Elbetteki oyun dünyasındaki talebin büyüklüğü yazılım şirketlerinin iştahını kabartıyor. Aslında işin özü insanlar tarafından sevilen her olay ve yaşam biçimi çeşitli şekillerde değerlendirilerek paraya dönüştürülüyor. Tüm dünyanın ortak oyunu olan ve her yıl milyarlarca kişi tarafından izlenen futbol oyunuda bunlardan birisi. Gerçek hayatta futbol dünyasında her yıl milyarlarca dolar harcanıyor. Böylesine büyük bir pastadan oyun yazılım firmalarının pay kapmak istemesi ise oldukça doğal olsa gerek.

Konami - PES 10Yazılım dünyasında bu pastadaki en büyük payı ise Konami ve Electronic Arts firmaları paylaşıyor. Yıllarca Electronic Arts Fifa serisiyle bu alanda tek başına lider konumda bulunurken, Japonya'da ortaya çıkan Konami Pro Evolution Soccer isimli oyunuyla tüm istatistikleri alt üst etti. Birçok Fifa tutkunu PES karşısındaki hayranlığını gizleyemedi. Çünkü Pro Evolution Soccer yani PES serisi üstün yapay zekasıyla neredeyse gerçek bir futbol simülasyonu sunuyordu. Oyundaki akıcılık, futbolcuların hareketleri ve davranışları, teknik heyet, kaleci, hakem ve seyirci fonksiyonu gerçek yaşamla örtüşüyordu. Bunu fark eden oyuncular ibreyi yavaş yavaş FIFA'dan PES'e doğru kaydırmaya başladı. Çünkü oyunda asıl olan hoşça vakit geçirmek ve gerçek düşüncelerle oynamaktır. Buna en çok yaklaşansa Konami tarafından geliştirilen Pro Evolution Soccer idi.

Pro Evolution Soccer; PES 2, PES 3, PES 4, PES 5, PES 6, PES 7, PES 8, PES 2009 serileriyle sürekli kendini yeniledi ve gelişti. Her sürümde oyunu yeni baştan tasarlayan yazılımcılar gelişen teknolojik olanaklarıda en iyi şekilde değerlendirerek oyunlarında kullandılar. Artık oyun içi grafikler ekran kartlarındaki yüksek performans ve artan bellek kapasiteleri sayesinde neredeyse gerçek fotoğrafik görüntüler elde edilmesine olanak sağladı. Yine zaman içerisinde geliştirilen yapay zeka sayesinde oyun gerçek bir futbol atmosferi oluşmasına katkıda bulundu. Pro Evolution Soccer oyun teknikleri ve oyuncu geliştirmelerini neredeyse gerçeğe uygun hale getirdi.

Sonunda tüm yenilikleri Konami Pro Evolution Soccer PES 2010 sürümüyle oyun severlere sunuyor. Evet Pro Evolution Soccer 2010, 2009 yılı sonbaharında futbol severlere sunulacak. Konami tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene sonbaharda satışa çıkacak oyunun tanıtımlarını Lionel Messi gerçekleştirecek. Konami, PES 2010’un PES serisi tarihindeki en geniş çaplı yeniliklere sahip olacağını ve oyunun her alanının ciddi biçimde geliştirileceğini duyurdu. Oynanış üzerine yapılacak yeni eklemeler sayesinde PES 2010 şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi futbol simülasyonu olacak.

Pro Evolution Soccer PES 2010

Konami Digital Entertainment, PES 2010 oyunun her kısmının yeterince geliştirilebilmesi için aylarca süren analiz ve değerlendirmelerin ardından sonbahar aylarında Playstation3, Xbox 360, PC-DVD, PSP (PLAYSTATION Portable), PlayStation2 ve Cep telefonları için piyasaya sürecek. PES 10 ile oyunda yer alacak başlıca gelişmeleri şöyle özetlemek mümkün.

PES 2010 Yapay Zeka
Oyun yapımcıları müşterilerinden topladığı veriler ve istekler doğrultusunda oyunun yapay zekası üzerinde birçok geliştirme yapmış durumda. Oyuncuların hareket tarzını "anlayan" yapay zeka, taktiğini bunun üzerine kuracak ve böylece her iki tarafın da kendini geliştirmesi sağlanacak. Yeni yapay zeka sayesinde aynı anda birden çok futbolcu kontrol edilebilecek. Daha organize ataklar geliştirilebilecek. Orta saha ve savunma oyuncuları açık alanlarını kapatmak ve rakip hücumu kesmek için birlikte çalışacak, böylece nispeten başarısız savunma oyuncularının açıklarını kapatmak mümkün olacak. Bu aynı zamanda basit gollerin de ortadan kalkmasını sağlayacak. Oyuncular hücum sırasında birden çok futbolcuyu birlikte hareket ettirerek farklı alanlara gönderebilecek ve daha çok gol pozisyonuna girebilecekler. Bu sayede PES 2010 oyuncuların daha kontrol sahibi olmalarını da gerektiriyor. Hızlı paslar kadar stratejik düşünce de önemli olacak ve yeni sistem sayesinde oyuncular takımları üzerinde daha geniş bir kontrole sahip olabilecekler. Örneğin frikik kazanıldığında oyuncular penaltı bölgesinde top bekleyen futbolcuların koşularını belirleyebilecekler.

Oyunda göze çarpan yeniliklerden birisi ise maçtan önce takımın paslaşma, hızlı hareket etme, hücum futbolu ya da defans ağırlıklı bir oyun ortaya koymasını seçebilmeye izin vermesidir. Böylece oyuncu seçtiği takımın oyun tarzını istediği gibi sahaya yansıtabilecek.

PES 2010 Grafikler
Her zaman olduğu gibi futbolcu animasyonları, saha detayları ve ışıklandırma özellikleri PES 2010'da gerçeğe biraz daha uygun hale getirilmiş. Oyun sırasında futbolcuların verdiği tepkiler, attıkları çalımlar ve topa vuruş hareketleri kişisel olarak ayrıntılı olarak ele alınmış. Oyuncu ifadeleri de son derece gerçekçi bir hal alan oyunda çim ve diğer stadyum öğeleri de elden geçirilerek stadyum öğelerinin büyük ölçüde gelişmesi sağlandı.

Pro Evolution Soccer 2010 - PES 2010

PES 10 Maç Atmosferi
Sahada yaşanan olaylara seyirciler tarafından verilen tepki, Pro Evolution Soccer PES 2010'da eski oyunlardan daha detaylı olacak. Yeni tezahüratlar ve marşlarla donatılmış seyirciler, sert hareketlere, güzel gollere ve olası hakem hatalarına karşı farklı farklı tepkiler verebilecek. Ayrıca takımın kendi sahasında ve deplasmanda oynadığı maçlarda, seyircilerin ve oyuncuların verdiği tepkiler daha gerçekçi hale getirilmiş. Takım kendi sahasında oynarken daha ateşli, deplasmanda oynarken daha temkinli olacak. Maç yorumcularının anlatımı da yine gelen eleştiriler ve istekler doğrultusunda daha canlı hale getirilmiş.

PES 10 Oynanış
PES 2010 maçların heyecanını arttırmaya odaklanarak oyuncuların sürekli olarak sınandığı gerçek bir deneyime dönüştürüyor. Yeni alan savunması sayesinde kapanan boşluklar yüzünden oyuncular hücum için yeni yollar bulmak zorunda kalacak. PES 2010 aynı gerçek hayatta olduğu gibi hem strateji, hem de hızlı tepkiler gerektirerek gerçek futbol simülasyonu olma yolunda ilerliyor. Saha öğelerindeki farklılıklara ek olarak kaleciler de daha esnek ve yetenekli hale getirilmeye çalışılıyor.

Pro Evolution Soccer 10 Yeni animasyon ve hareketler
Artık animasyonlar kesintisiz olarak iç içe geçmiş durumda, top sürme ve kaleye şut animasyonları yepyeni animasyonlarla süslendi. Bireysel yetenekler de ön plana çıkarılarak yeni çalım ve hareketler eklendi, böylece maçın akışı içerisinde çok daha farklı görüntülerle karşılaşacaksınız. Top sürme, dönme ve şut çekme animasyonları üzerinde yeni çalışmalar yapılırken, oyuncunun dururken veya koşarken verdiği paslar arasında gözle görülür tempo farkı da eklendi.

Pro Evolution Soccer 2010 Bireysel Oyun Karakteristikleri
Önceki PES oyunlarında takım formasyonu futbolcuların hareketlerini belirlerdi. PES 2010 ise futbolcuların bireysel hücum ve savunma yapılarının oynadıkları oyuna etki etmesini sağlayan yeni bir sistem kullanıyor. Her futbolcuya özel yapay zeka en iyi yeteneklerini kullanırken, bu aynı zamanda takım arkadaşlarının hareketlerinde de kendini belli edecek. Örnek olarak eğer topa sahip oyuncu iyi orta yapan bir oyuncuysa daha fazla futbolcu ceza sahası içerisine yönelecek. Yenilenen penaltı sistemiyle daha iyi kontrol, isabet ve yön seçimine sahip olacaksınız.

Pro Evolution Soccer PES 2010 türkçe - PES 10 TR

Pro Evolution Soccer PES 2010 Türkçe
PES 2010 oyunu piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra sitemizde Pro Evolution Soccer PES 2010 için hazırlanan PES 2010 Yürkçe yama dil paketlerini ve güncellenmiş PES 2010 TSL eklentilerini bulabileceksiniz. Pro Evolution Soccer PES 2010 Türkçe Spiker yamasını hazırlamanın daha uzun sürebileceğini belirtmek isteriz. Daha şimdiden Pro Evolution Soccer PES 2010 tr yama için heyecanlanan gruplar olduğunu biliyoruz. Gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Pro Evolution Soccer PES 2010 Türkçe yama ve PES 10 Türkiye Süper Ligi duyurusu ayrıca yapılacaktır.

PES 2010 Türkçe Yama - PES 2010 TSL

PES 2010 Türkçe Yama Sitemizde yayınlanmıştır. Pro Evolution Soccer 2010 Türkçe Yamasını ve PES 2010 TSL yamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

  1. PES 2010 Türkçe Yama
  2. PES 2010 TSL


  tryama
12 Ağustos 2009 Çarşamba
Okunma sayısı :  [ 16124 ]

Etiketler
PES 10 TR Spiker , PES 2010 inceleme , PES 2010 Türkçe Spiker , Pro Evolution Soccer 2010 yenilikler,


İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...