ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer PES 2009
Pro Evolution Soccer (PES) 6
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]
Crysis 3


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler İpucu Downadup virüsü nasıl temizlenir ?                                         

İpucu
Yazıyı Paylaş

 Downadup virüsü nasıl temizlenir ? Son zamanlarda hızla yayılan bir virüs dünyada milyonlarca bilgisayarı etkisi altına aldı. Anti-virüs uzmanı Finlandiyalı F-Secure, bu zararlı solucanı tespit ederek dünyaya tanıttı.

Downadup adı verilen ancak Conficker ya da Kido adıylada bilinen solucan kullanıcının internet erişimini engellemesiyle tanınıyor. İlk olarak grisoft, eset, nod32, f-prot, jotti, kaspersky, f-secure, computerassociates, networkassociates, etrust, panda, sophos, trendmicro, mcafee, norton, symantec, microsoft gibi güvenlikle ilgili sitelere erişimi engelleyen virüs zaman içerisinde kullanıcının tüm internet erişimini bloke ediyor. Virüs bilgisayara bulaştığında rasgele bir isim kullanarak kendisini system32 klasörü altına kopyalar ve svchost.exe sistem dosyasına yamanarak çalışmasını sürdürür. Ağ ve internet üzerinden yayılmaya devam eden virüse karşı F-Secure bir yama yayınladı. Yama sayesinde bu solucanı tamamen temizlemek mümkün olacaktır.

Daha önce sitemizde USB Flashdisk Virüslerine Son Verelim başlıklı bir yazı yayınlamıştık. İlgili sayfada Combofix, Amvo temizleyici ve Bat virüs temizleme araçlarını bulabilirsiniz. Bu araçları masaüstünde çalıştırıp sisteminizi taradıktan sonra Downadup Virüs temizleme aracı ile de sistemdeki tüm bilinen zararlıları kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Yukarıda bahsi geçen araçlar en yeni virüs, trojan, solucan gibi zararlı yazılımlara karşı sürekli güncellenmektedir. Symantec tarafından hazırlanan Downadup virüs temizlik aracını buradan indirebilirsiniz.

F-Secure tarafından yayınlanan Downadup aracı komut satırı altından çalışıyor. indirdiğiniz zipli dosyayı bir klasöre açtıktan sonra ilgili klasöre giderek f-downadup.exe dosyasını çalıştırarak bilgisayarınızı taratabilirsiniz. Eğer yazılımı doğrudan temizleme kipinde çalıştırmak istiyorsanız da f-downadup.exe --disinfect komutunu kullanmanız gerekli.

Bu araçlar sayesinde neden internete giremiyorum? internet bağlantım neden kesildi? bilgisayarım neden yavaşladı, bilgisayarım neden kilitleniyor, bilgisayarım neden donuyor? Downadup virüsü nasıl temizlenir ? Conficker virüsü nasıl temizlenir ? Kido virüsü nasıl temizlenir ? gibi popüler sorulardan kurtulacaksınız.


  tryama
19 Ocak 2009 Pazartesi
Okunma sayısı :  [ 6125 ]

Etiketler
Downadup nasıl bulaşır , Downadup nasıl temizlenir , Downadup temizleme araçları , Downadup virüsü , Downadup virüsünü temizleme , internete engel olan virüsler , Site Engelleyen Virüs , Siteye Girmeyi Engelleyen Virüs , Siteye Grmeyi , Downadup nedir, Downadup temizleme,


İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Deepfake Nedir? Sahte Video ve Fotoğraf Nasıl Yapılır.
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...