Kalfalık Soruları, Ustalık soruları, Usta Öğreticilik Soruları, Ders Dokümanları, sunular, modüller, üniteler, Lise seviyesi tüm okulların ders sınav sorular, online testler, meslek tanıtım rekhberi vb.

ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer PES 2009
Crysis 3
Pro Evolution Soccer (PES) 6
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]


Ekle:  Çıkar:

  TRyama.Net Makaleler Teknoloji Haberleri 3G Nedir ?                                                   

Teknoloji Haberleri
Yazıyı Paylaş

 3G Nedir ? İletişim teknolojilerindeki en yeni gelişme 3G ile gündemimize girdi. Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz 3G bize neler sunuyor, ne gibi yenilikler getiriyor onları inceleyeceğiz. 3G, en basit anlamıyla kablosuz teknolojilerin, özellikle de mobil iletişim teknolojilerinin günümüzde ulaştığı son noktayı temsil ediyor. Üçüncü nesil anlamına da gelen 3G şu ana kadar iki aşamadan geçti.

1G Teknolojisi:
1G, 1970'lerin sonlarında başladı ve 1980'lere kadar sürdü. Bunlar ilk gerçek mobil telefon sistemleriydi. Analog ses sinyalleri ile çalışan bu sistem amatör radyo operatörlerinin kullandığı ağlara göre biraz daha karmaşıktı.

2G Teknolojisi:
2G, 1990'larda başladı ve halen dünyada kullanılıyor. Dijital ses kodlama yapabilen bu sistem zaman içerisinde geliştirilerek, daha yüksek bant genişliği, paket iletimi ve multimedya öğelerle güçlendirildi.

3G Teknolojisi:
İlk 3G ağı 2001 yılında Japon NTT DoCoMo şirketi tarafından kuruldu. Ses, data, video ve uzaktan yönetim gibi gelişmiş multimedya özellikler; e-posta, web sayfası görüntüleme, faks, videokonferans gibi özellikler sunan 3G yüksek hızlarda internet erişimi de sağlıyor. Büyük ölçüde cep telefonu ile ilişkilendirilen 3G aslında yalnızca cep telefonlarından kullanılan bir teknoloji değildir. Mobil olarak yüksek hızda erişim sağlayan bir teknoloji olan 3G askeri operasyonlar, ulaştırma, uzay, haberleşme gibi birçok alanda hizmet sunuyor.

GPRS'in bir adım sonrası olarakta tanımlanan 3G ile cep telefonlarından, cep bilgisayarlarından ve dizüstü bilgisayarlardan kesintisiz olarak sürekli bir bağlantı sağlanıyor. Bu da bize TV izlemek ve anında görüntülü görüşme yapmak gibi birçok olanaklar sunuyor.

3G üçüncü nesil kablosuz teknoloji anlamına geliyor. Cep telefonunda üçüncü aşamayı temsil eden bu teknoloji cep telefonunu daha marifetli hale getiriyor. Ses yanında veri, e-mail, video, müzik aktarımına da olanak veriyor.

3G'nin 2G'ye göre getirmiş olduğu en büyük yenilik ise alınan verinin ses değil sayısal veri olmasıdır. Buna ek olarak, 3G sisteminde cihazlar bant genişliğini sadece veri alışverişi sırasında kullanırlar. 3G internette bulunan içeriklere giriş hakkı tanıyacak. Internette ne varsa, tam olarak mobil cihazlara taşınacak.

3G ile birlikte çok farklı hizmetler kullanıcının ekranına gelecek. Şu anda kullanılan tüm internet uygulamaları mobil telefon ekranına taşıyacak. 3G ile WAP sisteminden çok daha ileri bir düzeyde video aktarmak, TV izlemek, internete direkt girmek, radyo dinlemek, hava ve yol durumu gibi binlerce çeşit hizmet olacak. Kısacası internet cebimize taşınacak.


  tryama
30 Kasım 2008 Pazar
Okunma sayısı :  [ 1542 ]

Etiketler
3Gli telefonlar , 3G ile internet, 3G teknolojisi, 3G telefon, 3N nedir, 3N teknolojisi, 3N telefonlar, iletişim, Mobil iletişim, NTT DoCoMo,


İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
İçerik Yükleniyor...

Veriler Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...