ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer (PES) 6
Pro Evolution Soccer PES 2009
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]
Crysis 3


Ekle:  Çıkar:

AutoCAD 2006
TRyama.Net Yamalar Grafik AutoCAD 2006                                                         

AutoCAD 2006 Türkçe Yama

Yayın tarihi

11 Haziran 2005 Cumartesi

Hazırlayan

 ShaneX Yamayı Paylaş
 

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

AutoCAD yazılımının 20. sürümü AutoCAD 2006 , üretkenliğe odaklı ve yenilikler üzerine kurulu. Önceki sürümlerden geçiş zahmetsiz, kurulumu ve yönetimi basit ve yeniliklerin öğrenilmesi kolay.Yenilenen kullanıcı arayüzü ile dinamik veri girişi, dinamik bloklar ve zenginleştirilmiş tarama gibi yeni çizim ve notasyon araçları, zaman alıcı işlevlerin en aza indirilmesini sağlıyor. Bu yeni özellikler, varolan Pafta Seti Yöneticisi ve araç paletleri gibi araçlarla birleştiğinde, basit çizimlerden karmaşık projelere her türlü işi yaparken güçlü araçlar sağlıyor. AutoCAD 2006 her zaman beklediğiniz bir çalışma ortamı sunarken, günlük çizim islerinizi de etkinlik açısından yeni bir seviyeye getiriyor.

AutoCAD 2006 Yeni Özellikler

Dinamik Bloklar

Bu sürümde bloklar çok daha akıllı. Tasarımlar karmaşıklaştıkça, blok kütüphaneleri büyür. Blok kütüphaneleri büyüdükçe, veriyi yönetmek zorlaşır. AutoCAD 2006 ile blok kontrolü, dinamik bloklarla daha etkin hale geliyor. Dinamik bloklar ile, benzer bloklar aynı blok altında toplanarak blok kütüphanesi yönetimi kolaylaşır, yeni tutamaklar ve eylemler ile blok yerleşiminde geometri değiştirilebilir ve çizim nesneleriyle hızalanabilir.

Dinamik Blokları Yönetme

Yeni tutamaklar ve eylemler, dinamik blokların en önemli özelliklerindendir. Çizime yerleştirildiklerinde otomatik olarak ölçeklenir ve hizalanırlar. Dönme, hizalama, dizi alma ve çevrilme gibi bloklara atanabilecek eylemler, kolayca görülebilir ve kullanılabilir. Örneğin dinamik masa blogunun boyutlarını değiştirdiğinizde, çevresindeki sandalyeler otomatik olarak sıralanabilir veya pencere boyutunu değiştirdiginizde, kanat sayısı otomatik olarak belirlenebilir. Bloklar bir defaya mahsus doğru olarak tanımlandığında, her kullanımı çok kolay ve etkin olur.

Benzer Blokların Çeşitlemeleri

AutoCAD 2006'da benzer blokların çeşitlemeleri, tek blokta toplanabilir. Böylece çizime yerleştirilen blokta doğru versiyon dinamik olarak seçilebilir. Örnegin; floresan aydinlatma elemani, üretici tarafindan verilmis tüm boyutlari içerebilir veya degisik açilimlari olan bir kapi, tek kapi blogunda toplanabilir. Bu özellik, blok kütüphanelerinin boyutlarini küçültür, yönetimini ve güncellenmesini kolaylastirir. Bloklar daha yönetilebilir oldugunda, etkinlik artar.

Dinamik Blokları Yaratma

Yeni dinamik blok yaratma ortamı, blokların yaratılmasında kolay ve görsel bir ortam sağlar; bloklara parametre ve eylem tanimlamak için programci olmaniza gerek yoktur. Sirketinizin veya projenin standartlarina uygun bloklar üretmek için blok parametrelerini tanimlamak için bu ortami kullanabilirsiniz. Varolan blok kütüphanelerinin dinamik bloklara çevrimi ise oldukça kolaydir.

Bloklardan Tablolar Yaratma

Yeni Veri Çikarim (Data Extraction) sihirbazi ile, bloklarda yer alan nitelik verilerini hizli ve basit sekilde alabilir ve tablolar olusturabilirsiniz. Tasarim degistiginde -örnegin yeni bloklar eklendiginde veya silindiginde- tablolar otomatik olarak yenilenirler. Bu yöntemle malzeme listesi veya mahal listesi gibi listeler, otomatik olarak çikarilabilir. Listeler, sadece seçilen nesnelerden, tüm çizimden veya projenin genelini kapsayacak sekilde pafta setlerinden olusturulabilir. 

Geliskin Notasyon ve Düzenleme

AutoCAD 2006'nin yeni Mtext komutu ve zenginlestirilmis tablo özellikleriyle, yazilari ve tablolari yaratmada, yerlestirmede ve düzenlemede hiz kazanirsiniz. MText editöründe yazilan yazilar, ayni çizimde görünecegi gibi görüntülenir. Yaziyi yerlestirmek kolaydir ve noktali listeler gibi yeni yazi editörlerinde bulunan özellikler eklenmistir. Tablolar ise formül kullanimiyla hesaplamalari içerecek sekilde gelistirilmistir. Tarama özellikleri de büyük oranda zenginlestirilmistir. Birden fazla alan tek tusla taranabilir, tarama sinirlari eklenebilir veya çikarilabilir, tarama alanlari hesaplanabilir ve tarama merkezi belirlenebilir.

Daha Iyi Mtext

AutoCAD 2006'daki Mtext komutu zenginlestirilmistir; editöründe yazilan yazilar, ayni çizimde görünecegi gibi görüntülenir. Çizime yaziyi hassas olarak yerlestirmek mümkündür. Yeni numarali ve noktali listeler, çizim standartlariniza uygun listeler yazmanizi saglar. Böylece yazi düzenlemeye harcayacaginiz zaman yerine çizime yogunlasabilirsiniz.

Zenginlestirilmis Tablolar

Tablolar, toplam, ortalama, satir ve sütün adedi, hücre degerleri üzerinden standart aritmetik deyimleri içerecek sekilde formül ve hesaplama yetenegine kavusmustur. Tablo hesaplamalari tasarim ve dokümantasyon ilerledikçe otomatik olarak gerçeklestirilir; böylece hatalar en aza indirgenmis olur. Özellikle malzeme listesi ve mahal listesi gibi tablolarda, otomatik liste olusturma ve hesaplama özellikleri oldukça kullanislidir.

Gelistirilen Tarama

AutoCAD 2006'da gelistirilen tarama özellikleri, birden fazla alanin tek tarama komutu ile taranmasini saglar. Varolan taramalarin sinirlari ekleme veya çikarma yöntemiyle degistirilebilir. Görsel açidan tarama merkezi degistirilebilir. Tekil veya çogul taramalarin alanlari hesaplanarak, çizimde bir alan (field) olarak görüntülenebilir. Taramalar daha kolay yaratildigindan ve daha kolay düzenlendiginden, isinizi daha kolay bitirebilirsiniz.

Yeni Kullanici Arayüzü

AutoCAD 2006 ile, çizim alani ve komut satiri arasinda gidip gelmeniz gerekmez. Veri girisi için geleneksel komut satiri kullaniminin yani sira, AutoCAD 2006, komut satirinin bütün özelliklerini grafik imlecinizin oldugu yere tasir. Komutlar, komut seçenekleri, koordinatlar ve ölçüler, tümü grafik ekranda çizim yaptiginiz yerden girilir. Araç paletlerinin özellestirilmesi de gelistirilmistir. Komutlar, bloklar, makrolar, sirket standartlari veya LISP programlari, günlük kullanim için araç paletlerinde organize edilebilir. Çalisma ortami (workspace) tanimlamasi ile kullanicilar, çalistiklari ortami diledikleri gibi düzenleyebilir, saklayabilir ve gerektiginde yeniden çagirabilir.

Dinamik Giris

AutoCAD 2006'da ölçüler, geometri yaratirken veya düzenlerken, çizim ekraninda dinamik olarak görüntülenirler; komut satiri ve çizim ekrani arasinda gidip gelmenize gerek kalmaz. Ölçü ve koordinat için yeni degerler grafik imleçten girilebilir. Düzenleme sirasinda ise degerler size geri bildirimde bulunacak sekilde geometrinin ölçülerini gösterir ve bu degerler de düzenlenebilir. Günlük çizim islemleri, dinamik veri girisi sayesinde çok daha etkindir, temel islemler çok daha kolay ögrenilebilir ve kullanilabilir. Yeni kullanicilar kadar, deneyimli AutoCAD kullanicilari da dinamik veri girisinden yararlanir.

AutoCAD 2006'da güçlü bir grafik hesap makinesi yer alir. Temel ve ileri matematik hesaplamalar gerçeklestirilebilir ve birim çevrimleri, mesafe ve uzunluk hesaplari, seçilen nesneler üzerinden yapilabilir. Hesap makinesi ilerdeki hesaplamalar için sabit degerleri saklayabilir, bellege ve sik kullanilan komutlar ile etkilesime sahiptir.

Geçis Araçlari

Geçis araçlari, önceki sürümlerden AutoCAD 2006'ya geçisi kolaylastirir. Özellestirilen menüler ve araç çubuklari güncel sürüme çevrilebilir, yeni gelen özellikler etkilesimli ortamda anlatilir; böylece yenileme süreci kolaylasir.

Geçis Araçlari

Otomatiklestirilen yeni geçis araci ile, varolan menüleriniz ve araç paletleriniz AutoCAD 2006'ya kolayca transfer edilebilir. Bu XML tabanli teknoloji ayni zamanda gelecek sürümlerde de kullanilacagindan, ilerde de geçis isleminin otomatik olarak yapilacagi anlamina gelir; menüleri elle düzenleme zahmeti artik ortadan kalkmistir.

DWG Formati

AutoCAD 2006, AutoCAD 2005 ve AutoCAD 2004 ile ayni DWG formatini kullanir; böylece eski sürüm formatinda saklama derdi ortadan kalkmis olur. AutoCAD 2006'da yeni gelen nesneler, AutoCAD 2004 ve 2005 ile açildiginda olduklari gibi görünürler ve tekrar 2006 ile açildiklarinda, önceki sürümle düzenlenmedikleri takdirde özelliklerini kaybetmemis olurlar. Programlama arayüzü degistirilmediginden, AutoCAD 2004 ve 2005'de çalisan 3. parti uygulamalariniz AutoCAD 2006 ile de çalisir.

 

YAMA NASIL KURULACAK

  • Autocad acildiktan sonra komut satirina "menuload" yazip enter'a basiyoruz.
  • Gelen pencereden üstte yer alan "UNLOAD" tikliyoruz.
  • Daha sonra asagidan "Browse..." i tiklayip C:\Program Files\AutoCAD 2006 altindaki Autocad2006TR.By.Team.ShaneX.mns dosyasini seciyoruz. ve son olarak "LOAD" diyoruz..
AutoCAD 2006 Türkçe Yama İndirmek İçin Tıklayınİçerik Yükleniyor...

İlgili Başlıklar Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...

Yorumlar Yükleniyor...

Yorumlar Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...


Yorumlar (1)
Yama Boyutu (657 KB)
 
Yamayı indir
İndirilme Sayısı (5516)

Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...