ZD Soft Screen Recorder v11.2.1.0
WinReducerEX100 2.1.4.0
XiaoMiTool 0.5.2
OnlineTV14+15 Anytime Edition
ScreenGif 2019
Macrorit Disk Partition Expert v5.3.7
FxSound Enhancer v13
SARDU MultiBoot creator 3.2.1
Lanmisoft Font Explorer L.M 6
NIUBI Partition Resizer 7

GTA San Andreas [Full TR Yama v4.50]
FM 2010
PES 2010
Football Manager 2011 [FM 2011]
PES 2011
Pro Evolution Soccer (PES) 6
Pro Evolution Soccer PES 2009
PES 2012
NFS Most Wanted [% 100 Save]
Crysis 3


Ekle:  Çıkar:

Half Life Black Mesa
TRyama.Net Yamalar Oyun Yamaları Half Life Black Mesa                                          

Half Life Black Mesa Türkçe Yama

Yayın tarihi

23 Aralık 2012 Pazar

Hazırlayan

 OyunCeviri Yamayı Paylaş
 

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

Black Mesa Araştırma Tesisi (veya kısaca Black Mesa), Half-Life ve eklenti paketlerinin geçtiği kurgusal gizli araştırma tesisidir. ABD'nin New Mexico eyaletinde yer alan tesis, soğuk savaş döneminde füzelerin saklanması için, daha sonradan ise araştırma tesisi olarak kullanılmıştır. Gerçekliği ise hala tartışılmasına rağmen Meksika eyaletinde çok kez görülmüştür.

Black Mesa, bir çok kesimden oluşmaktadır. Tesiste ulaşımı sağlamak amacı ile bir raylı sistem düzenlenmiştir. Bunun dışında ise yine çeşitli yollar ile bölgeler arası geçiş sağlanmaktadır. Tesiste yüzlerce kişi çalışmaktadır.

Black Mesa devlet tarafından desteklenen büyük bir tesistir. İçerisinde üstün teknoloji kullanılarak hazırlanmış bir sürü platform vardır. Her türlü araştırmaya açık bir tesistir. New Mexico çölünün yakınlarında yüzlerce dönüm arazi içine kurulmuştur. Tesisin büyük bir kısmı yer altındadır. Kendine ait bir hidroelektrik santrali vardır.

Black Mesa tesisi; 6 ana bölümden oluşmaktadır.

“Alpha Core” (? CORE); tesisin elektrik, iletişim, su, güvenlik, raylı taşıma, kargolama, nakliye gibi şebekelerinin kontrolünü sağlamaktadır. Yerin üstünde olduğu gibi yerin altında da yan kontrol merkezleri vardır. Oyunda Alpha Core’un merkez üssü görülmemektedir. Fakat nakliye alanları vb. yan kontrol merkezleri oyunda görülmektedir. Hidroelektrik santrali, jeneratörler, raylı taşıma sistemi, Blue-Shift güvenlik takımı bu merkezin kontrolü altındadır.

“Gamma Core” (? CORE); tesisteki en büyük araştırma merkezidir. Araştırma alanı inceleme ve testtir. “Anomalous Materials” adlı araştırma alt merkezi de burada yer almaktadır. Bu merkezde 3 adet büyük araştırma reaktörü bulunmaktadır. Reaktörlerin güvenlik gerekçelerinden dolayı bu merkez yerin en altındadır.

“Theta Core” (? CORE); tesisteki 2. en büyük araştırma merkezidir. Astronomi ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Uydular bu kısımda hazırlanmakta ve uzaya gönderimleri bu kısmın yer üstündeki alanında yapılmaktadır.

“Lambda Core” (? CORE); tesisteki 3. en büyük araştırma merkezidir. Teleportasyon, ışınlama ve bunlarla ilgili araştırmalar bu kısımda yapılmaktadır. Uzaydaki gezegenlerden örneklerin toplanmasını bu merkez üslenmektedir. En sıkı güvenlik bu kısımdadır ve 3 güvenlik kapısından birine girebilmek için 4 aşamalı bir güvenlik kontrolünden geçmek gerekmektedir.

“The HQ”; tesisin ana yönetim binasıdır.

“The Life Residences”; merkezin yaşam lojmanlarıdır. Çalışan personeller bu kısımda hayatlarını sürdürmektedir.

          indireceğiniz Half Life Black Mesa türkçe yama dil eklentisi ile Half Life Black Mesa oyununu türkçe olarak oynayabileceksiniz. Black Mesa TR yama dil eklentisini sitemizden hiç bir ücret ödemeden bedava olarak indirebilir ve kişisel bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Half Life Black Mesa Türkçe Yama Kurulumu

          Yamayı kurmaya başlamadan önce Black Mesa oyununu tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. BlackMesa Türkçe Yamayı Black Mesa oyununu kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak indirdiğiniz yama içerisindeki dosyaları C:\Program Files\Steam\steamapps\sourcemods\BMS\resource klasörüne yüklemelisiniz.

          Steam'i Türkçe yapın. Oyundan altyazıyı açın.

          Not: Her ihtimale karşı C:\Program Files\Steam\steamapps\sourcemods\BMS\resource klasörünün bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Eğer BlackMesa tr yama dil eklentisinden memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.
Half Life Black Mesa Türkçe Yama İndirmek İçin Tıklayınİçerik Yükleniyor...

İlgili Başlıklar Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...

Yorumlar Yükleniyor...

Yorumlar Yükleniyor. Lütfen Bekleyin...
Etiketler
Black Mesa Araştırma Tesisi , Black Mesa Bölümleri , Black Mesa Nasıl Oynanır , Black Mesa Neresidir , BlackMesa Nerede? , HL Black Mesa TR Yama , HL Black Mesa Türkçe , HL BM ,Yorumlar (2)
Yama Boyutu (145 KB)
 
Yamayı indir
İndirilme Sayısı (1803)

Üye Adı:
Şifre:   Son Eklenen Yazılar
Yurtdışı Alışverişlerde Yeni Gümrük Vergisi. Ötv, Kdv
Whatsapp'a Yeni Özellikler Geliyor, Bu Özellikler Nasıl Kullanılır.
Yeni Chrome'a İnternet Download Manager Uzantısı Eklemek 2018
Whatsapp İle Para Nasıl Gönderilir?
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Facebook'u Silme Akımı Başladı!
Oneplus 6'nın İddalı Özellikleri
Tüm Liste ...   

    Popüler Yazılar
Football Manager 2010 - Fm 2010
Rapidshare Sitesinden Nasıl Dosya İndirilir?
Jdownloader
Pro Evolution Soccer 2011
Fm 2011
Fifa Manager 2010
Adobe Photoshop Cs5
Tüm Liste ...